top of page

DODAJĄCA WIGORU PIELĘGNACJA SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW

Możliwych jest wiele przyczyn wypadania włosów: zmiany hormonalne (szczególnie

u kobiet w ciąży), stres, choroba oraz inne czynniki środowiskowe, czy nawet dieta.

Produkty z serii ACTIVE zapewniają właściwy początek dnia: łagodne

oczyszczenie połączone z rewitalizacją skóry głowy zapewniają

natychmiastową świeżość. Przeciwdziała utracie włosów poprzez

poprawę krążenia skóry głowy i wzmacnianie cebulek włosowych.


GŁÓWNE SKŁADNIKI:

Mentol

Mentol jest znany przede wszystkim ze swoich właściwości chłodzących i odświeżających. Ma również niewielkie działanie znieczulające i przeciwbakteryjne.


Ginkgo biloba

Ginkgo jest drzewem rodzimym w Chinach. W medycynie jego ekstrakt jest przede wszystkim znany jako środek pomagający w poprawie koncentracji i pamięci. W kosmetyce chroni wolne rodniki promujące krążenie i pobudzenie odnowy komórkowej.


Panthenol (Prowitamina B5)

Panthenol ma właściwości przeciwzapalne i zapobiega przetłuszczaniu się skóry. Jest również niezwykle nawilżający. Nie można jednak go nadużywać, ponieważ jego nadmiar jest dla włosów szkodliwy.


ACTIVE REFRESH SHAMPOO

Rewitalizujący szampon wzmacniający włosy z efektem "cool".Idealny produkt na letnie miesiące. Może być używany na dłuższe włosy jako odżywczy szampon chłodzący i wzmacniający. Jest często stosowany jako rozwiązanie dla całego ciała, jednak zalecamy ostrożność: niektóre rodzaje skóry są wrażliwe na mentol.Zapewnia również przyjemną ulgę od bolesnych bólów głowy.


ACTIVE GINKGO ENERGETICUM

Stymulujący tonik, który ma na celu poprawę wzrostu włosów i zapobiegać wypadaniu. Włosy nie tylko poprawiają nasz wygląd, ale również służą jako kanały usuwania niechcianych substancji przez organizm. (toksyny, resztki leków, nikotyna itp.). Są odprowadzane przez najmniejsze naczynia krwionośne w ciele, naczynia włosowate. W zależności od prowadzonego przez nas trybu życia kapilary mogą zostać zablokowane przez te odpady. Wynik: Włosy stają się

kruche, a faza wzrostu (zwykle 5-7 lat) jest skrócona.Kapilary mogą być również zablokowane z zewnątrz, np. od mycia włosów żelem pod prysznic. ACTIVE Gingko Energeticum pozwala uwolnić naczynia włosowate, zapewniając optymalną dostawę składników odżywczych do nasady włosów i poprawiając ich wzrost. Klasyczny tonik przeciw wypadaniu włosów stosowany do ich krótkich odcinków. Doskonały produkt do masażu głowy jako rytuału. Właściwości wspomagające wzrost włosów, pomaga również zwalczać tłuste, łuszczące się i swędzące części

naskórka. Również doskonały dla dla zmian hormonalnych włosów po ciąży lub w okresie menopauzy.


CIEKAWOSTKA:

6 sierpnia 1945r. Japońskie miasto Hiroszima stało się ofiarą pierwszego ataku

bombowego przez Amerykanów. Efekty spowodowane atakiem na florę i faunę

zbadano we wrześniu tego samego roku. Jedna z roślin nie tylko przetrwała atak,

ale również rozwijała się dalej – to drzewo ginkgo biloba!

95 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page